امروز شنبه  ۱۴ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۳/۱۲- ۱۴:۰۶ - مشاهده: ۱۳۵
تعداد بازدید:135 دوشنبه 12 خرداد 1399 - 14:06
.

اطلاعیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در قطر

تعامل سفارت جمهوری اسلامی ایران با دولت قطر جهت رفع مشکلات هموطنان عزیز

سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه پس از شیوع بیماری کرونا در قطر و اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه در این کشور، در تعامل با دولت قطر جهت رفع مشکلات هموطنان عزیز اقدامات و پیگیری‌های لازم را به عمل آورده و خوش بختانه دولت قطر نیز همکاری لازم را مبذول داشته است.

در راستای تسهیل بازگشت هم میهنان عزیز به کشور، با پیگیری‌های به عمل آمده تاکنون 9 مجوز پروازی اخذ و بیش از 1400 نفر از هموطنان به کشور بازگشته اند و پیگیری‌های لازم برای اخذ مجوزهای پروازی جدید ادامه دارد.

در حال حاضر تعدادی زندانی ایرانی در زندان‌های قطر وجود دارند که بخش کنسولی سفارت تا پیش از بحران کرونا، درخواست های آنها را مستمرا و مستقیما پیگیری کرده است. با عنایت به اینکه به دلیل اقدامات پیشگیرانه در زندان‌ها، ملاقات با زندانیان ممنوع می‌باشد، رسیدگی به درخواست ها و شرایط آنها از طرق لازم صورت پذیرفته و موضوع عفو یا انتقال آنها به کشور با مسئولین ذیربط قطری دنبال گردیده است. به دلیل ابتلای برخی زندانی‌های زندان مرکزی دوحه به ویروس کرونا، موضوع انتقال هموطنان زندانی با جدیت در دستورکار قرار گرفته و شرایط رفاهی و بهداشتی آنها به طور مستمر در تعامل با مسئولین قطری پیگیری می‌شود. در آخرین دیدار کنسولی، مسئولین قطری تاکید کردند که سلامتی و شرایط رفاهی کلیه زندانیان ایرانی مناسب بوده و هیج گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

 سفارت جمهوری اسلامی ایرن در قطر- بخش دیپلماسی عمومی و رسانه ای

 

https://twitter.com/IRANinQATAR/status/1267090773406777344?s=19

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما